Posiedzenie Rady Powiatu Jasielskiego

Grzegorz Pers został przewodniczącym Rady Powiatu Jasielskiego

Głosami większości radnych powiatowych przewodniczącym rady powiatu jasielskiego został radny Grzegorz Pers, rekomendowany przez Adama Pawlusia, który zgłosił jego kandydaturę.

-Jest to znany, ceniony lekarz. Obecnie pracuje jako lekarz chorób wewnętrznych oraz specjalista medycyny rodzinnej. Działa jako przedstawiciel w Radzie Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, udziela się jako działacz samorządu lekarskiego. W latach 2009-2013 był członkiem komisji rewizyjnej oraz komisji współpracy z zagranicą Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie – mówił Adam Pawluś.

Grzegorz Pers przewodniczącym Rady Powiatu Jasielskiego

W tajnym głosowaniu otrzymał on od radnych za 14 głosów, 9 przeciw, a żaden radny nie wstrzymał się od głosu. Nowy przewodniczący rady powiatu jasielskiego zapowiedział, iż liczy na merytoryczną współpracę i obiektywne obrady.

Wiceprzewodniczącymi rady powiatu jasielskiego zostały radne Irena Baciak oraz Barbara Burbelka. Na stanowisko wiceprzewodniczących zgłoszono również kandydaturę radnych Krzysztofa Sarneckiego i Michała Dłuskiego. Jednak nie otrzymali oni większości głosów.

red.