Zapadła właśnie uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego, która według ekspertów ułatwi pracodawcom zawieranie ugody z pracownikami w przypadku sporów ze stosunku pracy powstających na tle finansowym.
Umożliwi ona zrzeszenie się przez pracownika niektórych świadczeń ze stosunku pracy, czy też ich części za cenę określonych ustępstw ze strony pracodawcy. Radcowie prawni twierdzą, że dotychczas nie w każdej sytuacji było to możliwe. Zrzeczenie się przez pracownika takich świadczeń, jak różnego rodzaju odszkodowania (np. z tytułu wadliwego rozwiązania umowy o pracę) było uważane za niezgodne z ochroną wynagrodzenia za pracę.Sąd Najwyższy wskazał, że kodeksowej ochronie podlegają (oprócz klasycznej pensji) tylko te świadczenia pracownicze, co do których przepisy wyraźnie wskazują, że są traktowane jak wynagrodzenie za pracę.
Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.
Zgłoszenie