Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Ciekawe szkolenia zorganizowane przez Podkarpacką Akademię Wina

DPP 0146Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle ogłasza nabór na ciekawe szkolenia

 PAW zaprasza na kurs sommelierski

Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle ogłasza nabór na "Kurs sommelierski dla kadry HoReCa". Udział może w nim wziąć jednak każdy zainteresowany winem. Termin 6 grudnia br.

Kurs sommelierski przeznaczony jest dla kadry hoteli, restauracji i kawiarni pragnących rozwijać się zawodowo oraz dla miłośników wina. Kurs nastawiony jest nie tylko na informację teoretyczną, ale przede wszystkim na jej praktyczne zastosowanie. Posiada również część dotyczącą łączenia wina z potrawami, co zapewne zainteresuje szersze grono uczestników. Kurs sommelierski prowadzony będzie przez Monikę Bielka-Vescovi dyplomowanego sommeliera z dyplomami International Sommelier Guild i WSET Advanced oraz wykładowcę kursów londyńskiej szkoły Wine & Spirit Education Trust, wykładowcę na studiach podyplomowych „Wiedza o Winie. Media, rynek, kultura” w Collegium Civitas, wykładowcę enologii na wydziale dietetyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz jurora na międzynarodowych konkursach winiarskich, dyrektora Szkoły Sommelierów oraz prezesa Stowarzyszenia Kobiety i Wino.

Oto niektóre tematy, które będą omawiane na kursie:
- techniki degustacji wg. Systematic Approach to Tasting,
- techniki łączenia wina z potrawami,
- podawanie różnych rodzajów win,
- szczepy,
- pogoda, klimat, gleby,
- zarządzanie winnicą,
- etapy produkcji wina,
- historia winiarstwa na świecie,
- regiony winiarskie.

szkolenie sommelierskie

Kurs odbędzie się w sobotę 6 grudnia 2014 r. w Jaśle w godz. 10.00 - 17.00 z przerwą na obiad 13.00 - 14.00. Miejsce szkolenia zostanie podane na tydzień przed terminem.
Koszt kursu - 80 zł/os, w tym materiały szkoleniowe, serwis kawowy, woda mineralna, pieczywo.
Dodatkową opłatą dla uczestników będzie koszt 9 gatunków win (50 zł/os), które będą zaprezentowane w trakcie wykładów (płatność na miejscu).
Przy tej okazji wyjaśniamy, że działania szkoleniowe Podkarpackiej Akademii Wina są dofinansowane ze środków publicznych, dlatego odpłatności za użyte do szkoleń wino, nie mogą być regulowane za pośrednictwem konta bankowego Fundacji.
Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma świadectwo ukończenia kursu potwierdzone przez prowadzącego wykłady.
Równolegle z wypełnieniem i wysłaniem formularza zgłoszeniowego na stronie www.akademiawina.org lub wysłania zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy uiścić opłatę 80 zł na konto Fundacji "Galicja Vitis"* w terminie do 1 grudnia włącznie. W tytule przelewu prosimy napisać: "Kurs sommelierski". Liczba miejsc ograniczona, dlatego o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy!

PAW ogłasza nabór na szkolenie pn. "Kurs Degustacji Wina", zaplanowane na 7 grudnia br. w Jaśle.

Kurs Degustacji Wina to nauka degustacji wina według Systamatic Apporach to Wine Tasting, techniki degustacji, warunki degustacyjne, degustacje konkursowe oraz omówienie systemów punktacji wina. Kurs przeznaczony zarówno dla kadry hoteli, restauracji, kawiarni, a także producentów wina, jak i szerokiej rzeszy konsumentów, miłośników wina. Podczas kursu zostanie omówionych 9 win, różniących się od siebie stylem i metodą produkcji.
Kurs Degustacji Wina prowadzony jest przez Monikę Bielka-Vescovi dyplomowanego sommeliera z dyplomami International Sommelier Guild i WSET Advanced oraz wykładowcę kursów londyńskiej szkoły Wine & Spirit Education Trust, wykładowcę na studiach podyplomowych „Wiedza o Winie. Media, rynek, kultura” w Collegium Civitas, wykładowcę enologii na wydziale dietetyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz jurora na międzynarodowych konkursach winiarskich, dyrektora Szkoły Sommelierów oraz prezesa Stowarzyszenia Kobiety i Wino.
Oto niektóre tematy, które będą omawiane na kursie:
- ocena wyglądu wina (analiza wzrokowa),
- ocena zapachu (analiza zapachowa),
- ocena smaku (analiza smakowa),
- warunki degustacji.
- odpowiedni kieliszek,
- ocena i analiza wina,
- ocena konkursowa wina.

DSC 6836

Kurs odbędzie się w niedzielę 7 grudnia 2014 r. w Jaśle w godz. 10.00 - 17.00 z przerwą na obiad 13.00 - 14.00. Miejsce szkolenia zostanie podane na tydzień przed terminem.
Koszt kursu - 70 zł/os, w tym materiały szkoleniowe, serwis kawowy, woda mineralna, pieczywo.
Dodatkową opłatą dla uczestników będzie koszt 9 gatunków win (60 zł/os), które będą zaprezentowane w trakcie wykładów (płatność za wino na miejscu) .
Przy tej okazji wyjaśniamy, że działania szkoleniowe Podkarpackiej Akademii Wina są dofinansowane ze środków publicznych, dlatego odpłatności za użyte do szkoleń wino, nie mogą być regulowane za pośrednictwem konta bankowego Fundacji.
Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma świadectwo ukończenia kursu potwierdzone przez prowadzącego wykłady.
Równolegle z wypełnieniem i wysłaniem formularza zgłoszeniowego na stronie www.akademiawina.org lub wysłania zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy uiścić opłatę 70 zł na konto Fundacji "Galicja Vitis"* w terminie do 1 grudnia włącznie. W tytule przelewu prosimy napisać: "Kurs Degustacji Wina". Liczba miejsc ograniczona, dlatego o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy!

Partnerem organizacyjnym PAW jest Miasto Jasło, partnerem medialnym portal Nasze Winnice.

* - Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa "Galicja Vitis"
Konto: Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
64 2030 0045 1110 0000 0382 1820

 

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków