Pracownia Endoskopii w Jaśle ma nowy videogastroskop

Zakupiono videogastroskop z oprzyrządowaniem dla szpitala w Jaśle

Powiat Jasielski sfinansował zakup videogastroskopu z oprzyrządowaniem dla jasielskiego szpitala. Wartość zakupionego aparatu została w całości pokryta ze środków Powiatu Jasielskiego i wyniosła 139 320,00 zł.

Pracownia Endoskopii w Jaśle ma nowy videogastroskop

Nowy videogastroskop w szpitalu w Jaśle

- Jest to wysokiej klasy sprzęt. Pozwala na pobieranie wycinków oraz diagnostykę chorób przełyku, żołądka i dwunastnicy. Umożliwia wczesne wykrywanie nowotworów, jak i lokalizowanie zmian przednowotworowych – mówi kierownik pracowni dr n. med. Anna Siwiec

Adam Pawluś - starosta powiatu jasielskiego

Rada Powiatu Jasielskiego wspiera Szpital Specjalistyczny w Jaśle

Przekazanie nowego sprzętu dla szpitala specjalistycznego w Jaśle

-Mamy taką zasadę, że majątek tj. nieruchomości, które posiadamy, przeznaczamy na zakup sprzętu dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Z uwagi na sprzedanie trzech działek w Przysiekach, mogliśmy przeznaczyć te środki na zakup videogastroskopu -mówi starosta jasielski Adam Pawluś. Chcemy kupić jeszcze więcej takich urządzeń. Planujemy, analizujemy i zastanawiamy się jak zdobyć środki na zakup innych urządzeń, jak np. angiografu-podkreśla.

Na szpital jasielski Powiat przekazał już środki w kwocie ponad 50 mln złotych. Pierwszą z inwestycji, była przebudowa bloku operacyjnego, który oddany został wraz z salą wybudzeń i centralną sterylizatornią w 2018 roku. Również chirurgia, pediatria, zabezpieczenie przeciwpożarowe są to obszary, do których m.in. trafiły środki z powiatu. - Z niecierpliwością czekamy na przeniesienie oddziału psychiatrycznego do nowego miejsca. Pawilon jest już gotowy, przygotowany do przyjmowania pacjentów. Zostały tylko końcowe formalności. Na pewno warunki pracy w szpitalu jasielskim zdecydowanie się poprawią dla oddziału psychiatrycznego. Ten stary budynek powinien pełnić inne funkcje, nad czym się zastanowimy – informuje starosta jasielski Adam Pawluś.

Zakupiono videogastroskop z oprzyrządowaniem dla szpitala w Jaśle

Zdaniem lekarzy, potrzeb sprzętowych jest bardzo dużo. - Brakuje również młodej kadry, której obecni lekarze będą mogli ,,przekazać stery” - mówi lek. med. Paweł Samborski

Z nowego sprzętu skorzystało już ponad 340 osób. Pracownia endoskopii posiada kilka aparatów endoskopowych. Zwykle pracuje się na 2-3 endoskopach, które są sterylizowane przed każdym badaniem. Najnowszy nabytek szpitala zastąpił endoskop, który szpital musiał skasować.

red.

Staszek
Wszystko super tylko niech poprawią relacje, a raczej jej brak, między lekarzem a pacjentem. Ludzie traktowani przedmiotowo, no może poza ,,cudem ocalałym " starostą