17-latka pogryziona przez psy! Aktualizacja

17-latka pogryziona przez psyDziś, około godziny 18., 17-letnia dziewczyna została zaatakowana i pogryziona przez psy przy ul. Polnej w Jaśle.

Z obrażeniami ciała, karetką pogotowia, została przetransportowana do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie udzielana jest jej pomoc medyczna. O szczegółach tego zajścia będziemy jeszcze informować.

- Z prywatnej posesji, przez ogrodzenie przedostało się kilka psów, które zaatakowały 17-letnią mieszkankę Jasła. W stosunku do właściciela psów, policja będzie prowadzić postępowanie o spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia. O sprawie zostaną powiadomione odpowiednie instytucje – informuje rzecznik prasowy Komedy Powiatowej Policji w Jaśle,
komisarz Łukasz Gliwa.

- Gdy przechodziłam ul. Polną, nagle wybiegło kilka psów. Wystraszyłam się i zaczęłam uciekać, a one gdy mnie dogoniły zaczęły gryźć. Pomógł mi pewien chłopak, który przechodził tamtędy, a jego tata zadzwonił po pogotowie - mówi poszkodowana dziewczyna.

***

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi - np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie szczepień, niewłaściwe warunki bytowe dla psa, brak szkoleń i dyscypliny. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do poważnej tragedii! (źródło: KPP Pruszków)

red.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

krzysztof
Ludzie zapamietajcie raz na zawsze, gdy atakuje was pies, lub biegnie w waszym kierunku NIGDY ale to NIGDY nie uciekajcie!!! Po pierwsze pies ZAWSZE Was.dogoni, po drugie gdy uciekasz, powoduje to zwiekszenie agresji psa! Nalezy stanac nieruchomo, nie patrzec psu w oczy, usmiechnac sie... mozna zagwozdac, w 95% nawet grozne psy tylko cie obwachaja i odejda. Nigdy nie glaskaj takiego psa, chyba ze sam zacznie lizac Twoja dlon. Gdy jednak mimo tego pies zaatakije przyjmijmy pozycje żólwia - zobaczcie w internecie jak ona wygląda. Wtedy wyjdziemy z ataku psa.tylko z drobnymi zadrapaniami. Pamietajcie, ze biegnac pies ktory nie mial zamiaru nas atakowac, wlasnie dlatego sie na nas rzuci. Warto to wpajac kazdemu od najmlodszych lat!!
Adam
krzysztof powiedziała :
Masz rację ale zazwyczaj się to sprawdza przy jednym psie ale nie przy grupie psów. Grupa psów inaczej reagują bo jeden drugiego nakręca do ataku.

weronika
xyz
Może w końcu ktoś się tym zajmie? Ile jeszcze razy psy tego samego człowieka będą atakowały ludzi!? Ciekawe, czy mają aktualne szczepienia!
Ela
Od lat tam są problemy ciekawe czy ktoś za to w końcu beknie.