Kolejne wsparcie dla jasielskiego szpitala

130 tysięcy złotych przekaże Miasto Jasło Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle na budowę lądowiska wraz z infrastrukturą. We wcześniejszej kadencji miejski samorząd przekazał już teren, na którym ma powstać lądowisko.

Z prośbą wsparcia budowy lądowiska dla śmigłowców ratunkowych wystąpiła do miasta dyrektor jasielskiego szpitala Beata Trzop. Budowa lądowiska jest obecnie priorytetową inwestycją szpitala i warunkuje dalsze działanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) na terenie Powiatu Jasielskiego.

W ramach inwestycji ma zostać wykonany zjazd z ul. Sroczyńskiego, prace obejmują również uporządkowanie i przygotowanie terenu, na którym ułożona zostanie nawierzchnia z kostki betonowej. Obiekt będzie ogrodzony, oświetlony oraz oznakowany.

Zgodnie z ustaleniami Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Jasielskiego, kwota wsparcia od poszczególnych samorządów ma stanowić iloczyn liczby mieszkańców oraz stawki 4 zł. Według tych założeń wysokość wsparcia ze strony miasta wyniosła 130 tys. zł.

W ciągu ostatnich pięciu lat z budżetu miejskiego do jasielskiego szpitala trafiły jeszcze dotacje na zakup: histeroskopu (2023 r. - 66 tys. zł) kolonoskopu i echo serca (2022 r. - 100 tys. zł) oraz aparatu USG (2020 r. - 100 tys. zł).

Zgodę na przekazanie dotacji dla szpitala wyrazili radni Rady Miejskiej Jasła. Uczestniczący w obradach sesji Adam Pawluś, Starosta Jasielski podziękował za otrzymane dla placówki wsparcie.

Urząd Miasta w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.