Premiera Akademii Pana Tik Taka w Jaśle

Premiera Akademii Pana Tik Taka

Sentymentalna podróż do przeszłości

Barwna scenografia, znane i lubiane piosenki dla dzieci z lat 80. XX wieku oraz wspólnie spędzony czas na rozmowach i zabawach to nowy musical wyprodukowany przez Jasielski Dom Kultury. Z myślą o najmłodszych Katarzyna Korona i Wojciech Nowicki, instruktorzy JDK stworzyli „Akademię Pana Tik Taka”, która nie tylko bawi, przywołuje dobre wspomnienia, ale również edukuje i pokazuje, jak ciekawie i twórczo można spędzić czas z dala od komputerów i telefonów komórkowych. Premiera spektaklu odbyła się 27 września br.

To była niesamowita podróż sentymentalna. Dziękujemy wszystkim rodzicom za to, że oddali pod naszą opiekę swoje cudowne dzieci. Cieszę się, że udało nam się zrobić coś wyjątkowego i głęboko wierzę, że państwo czujecie te niezwykłe emocje – powiedziała po spektaklu Elwira Musiałowicz-Czech, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Premiera Akademii Pana Tik Taka w Jaśle

W musicalu ścierają się dwa światy: przeszłość i współczesność. Życie bez  telefonów komórkowych, Internetu, mnogości filmów, i ten obecny, gdzie nawet po jedzenie nie trzeba wychodzić z domu, bo wystarczy aplikacja w telefonie. Widowisko pokazało, że czas można spędzać ciekawie, bez nieustannego patrzenia w ekran. Bo nasza wyobraźnia jest nieograniczona, tylko trzeba z niej korzystać. Spektakl uświadomił też to, z czego doskonale zdajemy sobie sprawę - że wirtualny świat wcale nie jest taki kolorowy i idealny jak wspólna zabawa, ruch na świeżym powietrzu i rozwijanie własnych pasji.

Podczas widowiska usłyszeliśmy m.in. „Myj zęby”, „Mam fryzurę na cebulę”, „Każdy ma jakiegoś bzika”, „Poczytaj mi tato”, „Ruch, ruch”, „Marudę”, „Piosenki z plecaka” i kilka innych. Młodym artystom, wyłonionym w castingu towarzyszył zespół Jasielskiego Domu Kultury Jazz off Combo, z gościnnym udziałem Roberta Pisarka. W rolę Ciotki Klotki wcieliła się Ewa Stawarska (uczestniczka zajęć Teatru dla dorosłych „Antrakt”), a Panem Tik Takiem był Jonatan Maciejowski, student Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Pomysłową scenografię przygotowali plastycy i graficy JDK: Katarzyna Wójcik i Tomasz Olbrot oraz Katarzyna Gądek – Smyka.
Oficjalnym Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia było Auto Podlasie Toyota Jasło, a sponsorem DreamRoots z Dębowca.

JDK

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.