Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Kupno samochodu w Jaśle – ile to kosztuje?
Featured

Kupno samochodu w Jaśle – ile to kosztuje? Jak sfinansować zakup i na jaki model warto się zdecydować?

Jazda samochodem po Jaśle jest wygodna, dlatego chętnie decyduje się na nią wiele osób. Aby była możliwa, trzeba jednak mieć auto. Jego zakup nie jest jednak łatwy. Duży przedział cenowy, problemy z finansowaniem czy trudny wybór modelu to wyzwania, przed którymi stają kupujący. Warto im jednak sprostać, aby cieszyć się wygodą. Ile kosztuje auto w 2024 roku? Jak sfinansować jego zakup? 

Kupno auta to poważny krok w kierunku do pełnej swobody komunikacyjnej. Podejmuje go wielu ludzi – młodych i dojrzałych. Warto się dobrze przygotować do transakcji, aby przebiegła pomyślnie i dała oczekiwane rezultaty. 

 

Dlaczego warto zainwestować w samochód, mieszkając w Jaśle i w okolicach? To miasto sprzyja kierowcom 

  • Warto zainwestować w samochód, jeśli mieszkasz w Jaśle i w okolicach, ponieważ: 
    auto zapewnia pełną swobodę komunikacyjną – możesz jeździć nim po Jaśle i po mniejszych miejscowościach w okolicy, gdzie często występują problemy z komunikacją; 
  • w mieście i w okolicy znajdziesz szeroki wybór parkingów – wiele z nich jest darmowych; 
  • zyskasz w ten sposób wygodę i oszczędność czasu – jazda własnym autem jest bardziej komfortowa w porównaniu do jazdy transportem publicznym. Pozwala też dojeżdżać do miejsc docelowych wtedy, kiedy się chce, a nie wtedy, gdy umożliwiają to rozkłady jazdy poszczególnych środków komunikacji; 
  • dzięki pojazdowi masz większy dostęp do usług i udogodnień – samochód ułatwia codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi, z osobami starszymi czy niepełnosprawnymi, gdzie jazda transportem publicznym jest często utrudniona, a w wielu przypadkach nawet niemożliwa.

Własny samochód to samodzielność, swoboda, elastyczność i oszczędność czasu. Warto więc w niego zainwestować, aby podnieść ogólny komfort swojego życia. 

 

Ile kosztuje samochód w 2024 roku? 

Ceny samochodów są bardzo zróżnicowane. Wpływa na nie przede wszystkim stan auta. Możesz zdecydować się na nowy pojazd prosto z salonu. Wtedy jego cena będzie się zaczynała od kilkudziesięciu tysięcy złotych za tanie modele z podstawowym wyposażeniem. Możesz też wybrać kilkuletnie auto, gdzie za kilkadziesiąt tysięcy złotych kupisz nieco lepszy model, o bogatszym wyposażeniu i być może z niskim przebiegiem. Około 10-letnie auta można już z kolei kupić za kilkanaście tysięcy złotych lub nawet mniej. Będą miały większy przebieg i ogólnie będą bardziej zużyte. Auta z około 2000 roku lub starsze można już kupić nawet za kilka tysięcy złotych. Wymagają jednak dużych nakładów na naprawy i są raczej awaryjne oraz mało bezpieczne (pod kątem zastosowanych w nich technologii). 

Konkretny samochód warto dopasować do swoich założeń budżetowych i oczekiwań odnośnie do komfortu jazdy. Dla jednych kluczowy będzie niezawodny pojazd prosto z salonu, a dla drugich (np. dla początkujących kierowców) ten tani, idealny do doskonalenia jazdy. W każdym przypadku trzeba nastawić się na wydatek od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych (lub więcej przy modelach luksusowych), a także na poszukiwania – w salonach, w komisach czy na portalach ogłoszeniowych.

 

Jak sfinansować zakup auta? 

Zakup auta możesz sfinansować z różnych źródeł. Przede wszystkim możesz zdecydować się na sfinalizowanie transakcji z oszczędności. Jeśli jednak nie chcesz w ten sposób dysponować oszczędnościami lub nie chcesz przez kilka lat odkładać pieniędzy, możesz zdecydować się również na inną opcję. Jest nią kredyt samochodowy (więcej informacji na jego temat znajdziesz na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/). W jego ramach możesz pożyczyć od banku pieniądze na zakup nowego lub używanego pojazdu. 

Aby uzyskać kredyt, trzeba przede wszystkim mieć odpowiednią zdolność kredytową. To kwota, którą bank może Ci pożyczyć przy założeniu, że będziesz w stanie dokonać spłaty zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wpływają na nią m.in. Twoje dochody, liczba osób na utrzymaniu, stan cywilny czy inne zaciągnięte zobowiązania. Kredytobiorca powinien też mieć pozytywną historią kredytową. Zaległości w spłacie innych zobowiązań mogą być podstawą do odrzucenia wniosku o kredyt samochodowy. 

Pieniądze na zakup auta możesz pożyczyć po to, by kupić model ze standardowym silnikiem spalinowym, ale nie tylko. Można je uzyskać również na auto hybrydowe czy na samochód elektryczny (na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-na-samochod-elektryczny/ znajdziesz szczegółowe informacje na temat kredytu na samochód elektryczny). Dzięki temu możesz swobodnie wybrać idealny model dla siebie. 

 

Na jakie auto warto się zdecydować? 

Auto powinno być dopasowane do Twoich potrzeb użytkowych i możliwości finansowych. Przedział cenowy samochodów jest bardzo duży, a nie dla każdego te same modele będą dobrym wyborem. Wśród nowych aut pozytywnymi opiniami cieszą się m.in. Toyota Yaris, Kia Ceed czy Hyundai Tucson. Wśród tych używanych cenione są z kolei Ford Focus (model 2016-2018), Volkswagen Golf (model 2015-2017) czy Honda CR-V (model 2014-2016). 

Kupno samochodu to inwestycja w komfort i pełną mobilność. Warto więc ją poczynić. W tym celu dobrze dopasować konkretne auto do swoich oczekiwań i budżetu, a także wybrać źródło finansowania na miarę Twoich potrzeb.