Akcja Pensjonat – zapraszamy na wieczorny marsz z pochodniami w Jaśle

Noc z 5 na 6 sierpnia 1943 roku to szczególny dzień w historii naszego miasta, bo wówczas doszło do jednej z najbardziej brawurowych akcji Armii Krajowej. Z więzienia gestapo w Jaśle odbito około 70 więźniów politycznych. Armia Krajowa zrobiła to bez jednego wystrzału.

W tym roku zmieniamy formułę świętowania „Akcji Pensjonat”, angażując mieszkańców jeszcze bardziej.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach rocznicy tego wydarzenia i do uczestnictwa w XII Marszu Wolności im. pułkownika Stanisława Dąbrowy-Kostki. Rozpoczynamy o godz. 20 pod Pomnikiem Armii Krajowej przy ul. Staszica, by później razem z harcerzami wyruszyć w kierunku Żółkowa (trasa wyprowadzenia więźniów), a tam przy ognisku harcerskim wspólnie zaśpiewać.

Organizacja marszu spowoduje niewielkie utrudnienia w ruchu. W godzinach od 19.45 do 20.30 czasowo wyłączona z ruchu będzie ul. Staszica (od skrzyżowania z ul. 1 maja do skrzyżowania z ul. Dworcową).

Akcja Pensjonat - uroczystości rocznicowe w Jaśle

Organizatorami obchodów i Jasielskiego Marszu Wolności są: Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, Komenda Hufca ZHP im. Rodziny Madejewskich w Jaśle, Miasto Jasło i Jasielski Dom Kultury we współpracy z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Jaśle.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Jasła.

Urząd Miasta w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.