Featured

Co jest ważniejsze? dobro uczniów, czy budżetowe kalkulacje? Niewystarczające finansowanie jasielskich szkół ponadgimnazjalnych!Co jest ważniejsze? dobro uczniów, czy budżetowe kalulacje?

Rodzice uczniów klasy III E o profilu biologiczno-chemicznym I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle złożyli do Starosty Jasielskiego Franciszka Miśkowicza wniosek o utrzymanie dotychczasowego podziału uczniów na 2 grupy klasowe w nauczaniu przedmiotów kierunkowych – biologii i chemii.

Okazuje się, że w drugim roku nauki uczniom ograniczono - bez porozumienia z rodzicami, liczbę godzin nauczania matematyki z 7 na 6 lekcji tygodniowo. Jak wnioskują rodzice, duże zaległości z zakresu nauczania matematyki przewidziane na klasę pierwszą, są nie do nadrobienia w klasie drugiej.

Rodzice protestują przeciwko planom połączenia obecnego nauczania biologii i chemii w grupach.
- Stanowczo protestujemy przeciwko planom połączenia obecnego nauczania biologii i chemii w grupach, z zamiarem kontynuowania nauki tych przedmiotów, zwłaszcza w klasie trzeciej-maturalnej, w bardzo licznym 37-osobowym składzie - piszą w swoim wniosku rodzice. Jesteśmy zaskoczeni i oburzeni takim potraktowaniem uczniów w klasie maturalnej, zwłaszcza, że warunkiem zakwalifikowania się do klasy o tym profilu była najwyższa średnia ocen z nauczania w gimnazjum, a nasze dzieci wybrały I LO w Jaśle, a nie np. Liceum Ogólnokształcące im. Kopernika w Krośnie do którego miały otwartą drogę - dodają.

Staroście jasielskiemu, w złożonym wniosku postawione zostały kluczowe pytania.

- Czy ograniczenie wydatków budżetowych jest ponad wszelkie argumenty? Czy los tych zdolnych dzieci nie zasługuje na odrębne podejście i ponowne rozważenie, czy aby takimi decyzjami nie zostanie wyrządzona większa strata niż wyliczone, wątpliwe korzyści ekonomiczne? - stawiają pytania rodzice.

Jaki będzie odzew ze strony starosty? Czy piastujący urząd starosty jasielskiego Franciszek Miśkowicz będzie miał na uwadze dobro uczniów, czy tylko budżetowe kalkulacje? Czy szukanie oszczędności w oświacie to oby na pewno dobry krok?

Do sprawy wrócimy.

Anna Dziura

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

Kazimierz
Nad warunkami budżetowymi nikt nie zastanawiał się podczas ustalania diet radnych i pensji dla starostów.
Angelika
Dokładnie! Najlepiej poucinać wydatki tak, by radni i starostowie nic nie odczuli. A Ty człowieku sie sam martw o siebie, swoją edukację... ciągle kłody pod nogi. Banda zarozumialców i egoistów