Liga w obiektywie reportera

Liga w obiektywie reportera Dwa fotoreportaże Błażeja Dziadzio (SP nr 2) i Pauliny Balawender (Gim. nr 4) otrzymały główną nagrodę w konkursie na fotoreportaż „Jasielska Liga Naukowej z LOTOSEM w mojej szkole”. Głównym celem konkursu była promocja tego projektu edukacyjnego oraz upowszechnianie formy fotoreportażu jako dokumentu życia społecznego Jasła. Do konkursu prace złożyło 17 uczniów.

Na fotoreportaż składało się od czterech do ośmiu autorskich fotografii. Każdy cykl fotografii stanowił artystyczną narrację o Zespołach Ligowych i ich pracy podczas realizacji małych projektów badawczych w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM w macierzystej szkole autora. Niektóre fotoreportaże były opatrzone odrębnymi tytułem, a fotografie opisane przez autorów. – Oceniając prace konkursowe braliśmy pod uwagę przede wszystkim sposób w jaki autor przedstawił swoje przemyślenia i zaakcentował nastrój, który wiązał się z jego odczuciami dotyczącymi tematu fotoreportażu - wyjaśnia przewodniczący komisji Tomasz Kasprzyk, artysta-fotografik. – Wszystkie prace były na dobrym poziomie, ale fotoreportaż jest jednym z najtrudniejszych gatunków fotografii dlatego zdawaliśmy sobie sprawę, że postawiliśmy bardzo trudne zadanie przed uczestnikami. Uczniowie jasielskich szkół poradzili sobie z nim doskonale – dodaje T. Kasprzyk.

f

Organizatorem konkursu na fotoreportaż „Jasielska Liga Naukowej z LOTOSEM w mojej szkole” było Miasto Jasło. Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody – podręczniki do fotografii cyfrowej. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i okolicznościowe upominki.

Wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo: Błażej Dziadzio – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle za pracę „LOTOS TEAM”, i Paulina Balawender – Gimnazjum nr 4 w ZSM nr 4 w Jaśle za pracę „Na tropie uczniowskich talentów z LOTOSEM”. II miejsce: Julia Czyżowicz - Gimnazjum nr 1 w Jaśle – za pracę „Perspektywa”, III miejsce: Mateusz Ciołkosz – Gimnazjum nr 1 w Jaśle – za pracę „Ptaki w mieście, czyli poznaj, zbadaj i pokochaj ptasich sąsiadów”.

Wyróżnienia:
Gabriela Hendzel (Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle) za pracę pt. „Liga w obiektywie”,
Ilona Kasprzyk (Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaśle) za pracę „Jak poznawaliśmy legendy związane z Jasłem i okolicami”, Mateusz Sobota (Gimnazjum nr 1 w Jaśle) za pracę „Chemia w sklepiku szkolnym”, Wiktor Szudy (Gimnazjum nr 1 w Jaśle) za pracę „Sztuka dziecka”.

Pozostali uczestnicy: Weronika Biały (SP 6 w ZSM nr 1), Julia Tomaszewska (SP 6 w ZSM 1) „Gdzie w Jaśle mieszka muzyka”, Artur Czech (ISP 12 w ZSM 3) „Liga w obiektywie”, Filip Pawelec (Gimnazjum nr 1) „Styl życia, czyli jak być zdrowym, młodym i pięknym”, Joanna Nocula (Gimnazjum nr 1) „Uzależnienia”, Dawid Drążewski (Gimnazjum nr 1) „Sztuka ulicy”, Elżbieta Pisz (Gimnazjum nr 1) „Na pomoc innym”, Kamil Kurowski (Gimnazjum nr 2 w ZSM 3), Dominik Niezgoda (Gimnazjum nr 2 w ZSM nr 3)

UMJ

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.