Właścicielem nieruchomości są Polskie Koleje Państwowe, które na mocy mającego zajść porozumienia przekażą nieodpłatnie budynek wraz z działką, na której stoi. Pozostałe grunty, którymi zainteresowane jest miasto, zostaną nabyte odpłatnie.
Jak się okazuje miasto Jasło nie jest jedynym samorządem gminnym, któremu zależy na przejęciu majątku od PKP. Podobne działania podejmuje wiele samorządów. Władze Jasła mają pomysł jak efektywnie zagospodarować ten teren, który na dzień dzisiejszy nie jest zbyt urokliwy - szaro, buro i ponuro rzec można.
- Chcemy teren położony wzdłuż linii kolejowej, działkę od dworca w kierunku ronda oraz sam budynek nabyć nieodpłatnie - mówi Ryszard Pabian.
Burmistrz podkreśla, że nabyte nieodpłatnie oraz zakupione działki będą miały w dalszym ciągu przeznaczenie komunikacyjne. Miasto jest na etapie końcowym opracowywania porozumienia. Potrzebna jest również zgoda Rady Miejskiej oraz Ministra na tego typu przekazania.
Pomysł na zagospodarowanie tego terenu to przede wszystkim utworzeniem centrum komunikacyjnego w Jaśle.
Kwota jaką miasto będzie musiało wydać na zakup działek to około 300 tys. złotych.
red.
Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.
Zgłoszenie