Akcja ,,znicz" 2018

Akcja znicz 2018Dzisiaj rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz 2018”. Wzorem lat ubiegłych, jasielscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż, aby odwiedzać groby swoich bliskich.

Podczas działań mundurowi będą sprawdzać m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Tegoroczna akcja "Znicz" potrwa do niedzieli, 4 listopada. Przez najbliższe dni głównym zadaniem policjantów będzie przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach najważniejsza będzie cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

Przypominamy, że w wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu. Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów kierujących ruchem. Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet. Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia!

W ramach działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:

na trzeźwość kierowców,
właściwe używanie świateł,
na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby jadące w pojazdach,
przekraczanie dozwolonej prędkości,
nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych,
omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze,
używanie telefonów komórkowych wbrew przepisom,
nieprawidłowe zachowanie się pieszych.

Podczas działań funkcjonariusze będą korzystać z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, będą także używać laserowych mierników prędkości. Zwrócą również uwagę na przestrzeganie przepisów w zakresie noszenia elementów odblaskowych przez osoby piesze poruszające się drogą po zmroku poza obszarem zabudowanym.

W czasie działań "ZNICZ 2018" obowiązuje zakaz ruchu na drogach pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów w następujących dniach:
- 31 października od godz. 18:00-22:00
- 1 listopada od godz. 08:00-22:00

Zmiany organizacji ruchu na terenie powiatu jasielskiego TUTAJ

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.