Miejska Rada Sportu powołana

rada sportuRyszard Pabian, burmistrz Jasła powołał Miejską Radę Sportu. W jej skład weszło 13 przedstawicieli klubów sportowych działających na terenie Miasta Jasła, 2 działaczy sportowych oraz 2 przedstawicieli Urzędu Miasta w Jaśle. Rada jest organem opiniodawczym i doradczym w zakresie kultury fizycznej.

Do zadań Rady należy m.in. opiniowanie: strategii rozwoju miasta w zakresie kultury fizycznej, projektu budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej, programów rozwoju bazy sportowej na terenie miasta, wniosków o przyznawanie nagród i wyróżnień w dziedzinie sportu, a także dokonywanie ocen podejmowanych działań w sferze kultury fizycznej.

Skład Miejskiej Rady Sportu w Jaśle: Krzysztof Buba - przedstawiciel OKS „SOBNIÓW” Jasło, Wojciech Buś - przedstawiciel Jasielskiego Klubu Sportów Walki, Damian Ciborowski - przedstawiciel Klubu Sportowego SPEED Jasło, Przemysław Czarnecki - przedstawiciel UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, Aleksander Czerwiński - przedstawiciel MKS „MOSiR” Jasło, Tomasz Janusz - przedstawiciel Uczniowskiego Klubu Sportowego „MOSiR” Jasło, Tadeusz Krygowski - przedstawiciel Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate, Jacek Książek - przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego Powiatu i Miasta Jasła, Krzysztof Kudłacz - przedstawiciel MKS „Jasiołka Hankówka-Brzyszczki”, Mariusz Potera - przedstawiciel Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZÓSTKA”, Piotr Samborski - przedstawiciel Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło, Janusz Sokołowski - przedstawiciel Jasielskiego Stowarzyszenia Sportowego, Tadeusz Wójcik - przedstawiciel Międzyszkolnego Klubu Narciarskiego Jasło oraz Stowarzyszenia Nordic Walking NW - Team, Jan Betlej - działacz sportowy, Marek Dyląg - działacz sportowy, Sylwia Kopacz-Nadymus - przedstawiciel Urzędu Miasta w Jaśle, Jerzy Raus - przedstawiciel Urzędu Miasta w Jaśle.

Członkowie nowo powołanej Rady wybrali spośród siebie władze. Przewodniczącym został Jan Betlej, zastępcą Tadeusz Krygowski, a sekretarzem Marek Dyląg. Akty powołania wręczali Ryszard Pabian, burmistrz Jasła wraz ze swoją zastępczynią Elwirą Musiałowicz-Czech i Henrykiem Rakiem, przewodniczącym Rady Miejskiej Jasła.

Miejska Rada Sportu została powołana już po raz trzeci. Uczestnictwo w niej ma charakter społeczny, a kadencja wynosi cztery lata. Wcześniejsza Rada zakończyła swoje funkcjonowanie w lutym br.

UMJ

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.