Ponad 2 mln zł wsparcia dla województwa na budowę drogi

Ponad 2 mln zł wsparcia dla województwa na budowę drogiKwotę 2 mln 50 tys. zł przekaże Miasto Jasło Województwu Podkarpackiemu na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 na terenie Jasła.

Pozwoli to na przygotowanie i realizację nowego połączenia ul. Floriańskiej z ul. Grunwaldzką.

Nowy odcinek drogi połączy rondo Adama Lazarowicza z rondem im. ks. Kazimierza Wojciechowskiego. - Będzie to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych na terenie naszego miasta. Poprzez skierowanie na nią przede wszystkim ciężkiego ruchu samochodowego, na kierunku Jasło - Nowy Żmigród - granica państwa, odciążymy ulicę Metzgera i ulicę 3-go Maja – podkreśla Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Wartość inwestycji, którą realizować ma Województwo Podkarpackie, szacowana jest na około 20 mln zł.

droga 2

Warto przypomnieć, że jest to kolejna inwestycja realizowana przez Województwo Podkarpackie, którą wspiera Miasto Jasło. W ciągu najbliższych dwóch lat miasto przekaże także 4 mln 140 tys. zł na „Budowę drogi wojewódzkiej nr 992 Jasło- Granica Państwa na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 28, a drogą krajową nr 73”, czyli tak zwanej drogi KG2.

Urząd Miasta w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.