Ponad 20 tysięcy złotych na ratowanie jasielskich zabytków

Ponad 20 tysięcy złotych na ratowanie jasielskich zabytków20 710 złotych trafiło na konto Społecznego Komitetu Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle, który prowadził kwestę na rzecz ratowania zabytków jasielskiej nekropolii.

Warto zaznaczyć, że 10 tysięcy złotych przekazał na ten cel Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Honorowy Obywatel Miasta Jasła.

kwesta 2

Akcja, którą wspiera Miasto Jasło, odbyła się już po raz dziewiąty. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone zostaną na renowację pomnika nagrobnego z figurą przedstawiającą Najświętszą Maryję Pannę na grobie Marii Sołtys zmarłej w 1905 roku.

Urząd Miasta w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.