Powiat Jasielski stawia na edukację!

Powiat Jasielski stawia na edukację! W pięciu jasielskich szkołach ponadgimnazjalnych zrealizowano cykl pięciu konferencji

W pięciu jasielskich szkołach ponadgimnazjalnych tj. Zespole Szkół Technicznych (wraz z Centrum Kształcenia Praktycznego), Zespole Szkół Budowlanych, Zespole Szkół nr 4, Zespole Szkół nr 3 oraz Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w dniach 26.03. – 05.04.2018 r. zrealizowano cykl pięciu konferencji prezentujących realizację projektów edukacyjnych. Realizacja trzech projektów o łącznej wartości blisko 9 mln zł ma na celu poprawę jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Jasielskiego oraz zwiększenie dostępności do infrastruktury szkolnictwa zawodowego i ustawicznego mieszkańców powiatu a także udoskonalenie poziomu kształcenia umiejętności zawodowych, w tym wzmocnienie poziomu kształcenia praktycznego w zawodach deficytowych. Zaplanowane w trzech projektach działania mają charakter komplementarny, co pozwoli zwiększyć szanse absolwentów na szeroko rozumianym rynku pracy.

W ramach projektu pn. „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Jasielskiego” (Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020), którego zakończenie przewidziane jest na wrzesień 2019 r. realizowane są szkolenia, kursy, warsztaty, zajęcia laboratoryjne oraz staże zawodowe m.in. w dziedzinach budownictwa, ogrodnictwa, geodezji, informatyki, bankowości, administracji, handlu, gastronomii, fryzjerstwa, kosmetologii, elektromechaniki, spawalnictwa oraz obsługi maszyn do robót ziemnych i pojazdów transportowych (docelowo dla 939 uczennic i uczniów) a także szkolenia, kursy i studia podyplomowe dla 47 nauczycielek i nauczycieli.W ramach projektu wyposażono pracownię grafiki komputerowej 2D i 3D, pracownię programowania obrabiarek sterowanych numerycznie, dwie pracownie komunikacji w języku obcym, pracownię montażu i eksploatacji maszyn oraz urządzeń elektrycznych, pracownię gastronomiczną, pracownię fryzjerską oraz mobilną pracownię ekonomicznych przedmiotów zawodowych na łączną kwotę 531 404,48 zł.W ramach projektów pn. „Dostosowanie infrastruktury placówek edukacyjnych Powiatu Jasielskiego do środowiska pracy zawodowej – część I” oraz „Dostosowanie infrastruktury placówek edukacyjnych Powiatu Jasielskiego do środowiska pracy zawodowej – część II” (Poddziałanie 6.4.2 Kształcenie zawodowe i ustawiczne oraz PWSZ Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020), których zakończenie zaplanowane jest na październik 2018 r. wyposażono następujące pracownie: W Zespole Szkół Technicznych w Jaśle: pracownię pojazdów samochodowych (stanowiska silnikowe, układy napędowe, układy jezdne), pracownię elektrotechniki i maszyn elektrycznych, pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, pracownię do komputerowego wspomagania projektowania CAD (grafika 2D), pracownię elektroniki i mechatroniki samochodowej (stanowiska laboratoryjne i demonstracyjne), pracownię elektryczną – wyposażenie w elementy inteligentnego domu KNX (panele laboratoryjne i demonstracyjne). Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle: wyposażono w narzędzia, oprawki, oprzyrządowanie technologiczne i wyposażenie warsztatu niezbędne do realizacji zewnętrznych egzaminów zawodowych dla operatora obrabiarek skrawających, zakupiono oprogramowanie CAM do maszyn CNC dydaktycznych i przemysłowych (wymagane dla pracowników w firmach wysokich technologii), dostarczono i zamontowano dodatkową oś frezarki dla CNC, narzędzia, przyrządy i urządzenia metrologiczne. W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle: pracownię komunikacji w języku obcym zawodowym (system do nauczania języków obcych, z wyposażeniem multimedialnym), pracownię poligraficznych procesów przygotowawczych, pracownię komputerowych technik multimedialnych, pracownię drukowania cyfrowego, pracownię reklamy i obsługi turystycznej.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.