Rozpoczyna się termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w Jaśle

Rozpoczyna się termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w JaśleMiasto Jasło realizuje projekt „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej Miasta Jasła” w ramach którego wykonane zostaną termomodernizacje siedmiu budynków: szkół podstawowych nr 2, 4 i 11, Zespołu Szkół Miejskich nr 5, siłowni i budynku techniczno-administracyjnego MOSiR-u, a także Urzędu Miasta w Jaśle.

Prace przy termomodernizacji budynku urzędu miejskiego rozpoczną się we wtorek (16 maja) i potrwają do połowy listopada br. W związku z tym wystąpią pewne utrudnienia i niedogodności. Na czas robót wejście do budynku od strony wschodniej (od ul. Basztowej) wraz z parkingiem wewnętrznym będą niedostępne dla interesantów.

W ramach prac między innymi zmodernizowany zostanie system CO wraz z kotłem i montażem nowych grzejników. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, ściany docieplone, a budynek zyska nową elewację.

Warto zaznaczyć, że od 1 kwietnia budynek Urzędu Miasta Jasła jest zasilany w energię elektryczną z trzech źródeł: z PGE Dystrybucja S.A., z instalacji fotowoltaicznej umieszczonej na zadaszeniu Placu Bartłomieja oraz z instalacji fotowoltaicznej wkomponowanej w barierki balkonowe budynku. W słoneczne dni produkcja energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych w 100% zaspakaja potrzeby urzędu.

Wartość całego projektu, obejmującego prace przy wszystkich siedmiu termomodernizacjach, wynosi 11,3 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to blisko 9,5 mln zł.

UMJ

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

mam oczy niestety
protestuję przeciwko termomodernizac jom na tak niskim poziomie estetycznym! kolor sików?! poważnie?! Budynek który powinien być wizytówką Jasła! czy miasta nie stać na 40m2 okładziny drewnianej lub np. trespa albo beton architektoniczn y (np w szachownicy utworzonej przez okna na frontowej elewacji)? do tego popielaty, albo jak już musi być "milusio" to chociaż piaskowy kolor, a nie w kolorze sików. Może zmieńmy slogan na: Jasło - sikowe klimaty...
mm
Faktycznie za bogato to nie wygląda.
Anastazja
Bieda z nędzą. No ale skąd wziąć kasę jak na 13tki poszła :)