Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Czy da się zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w pełni przez Internet?

Jednym ze sposobów uporania się ze zbyt dużą liczbą zobowiązań, jest możliwość skorzystania z kredytu konsolidacyjnego.

Dzięki konsolidacji będziemy mogli spłacać jedną – często nawet niższą ratę. To zdecydowanie rozwiązanie godne polecenia, szczególnie w przypadku, gdy zlecanie kilku przelewów w miesiącu jest dla nas kłopotliwe. Co więcej, korzystając z konsolidacji, będziemy mogli otrzymać dodatkowe środki na dowolny cel. Czy decydując się na kredyt konsolidacyjny, możemy o niego wnioskować przez Internet? Jak wygląda przebieg starania o ten rodzaj zobowiązania? Odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Czym dokładnie jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest produktem finansowym skierowanym do osób, które spłacają kilka różnych zobowiązań. Dzięki konsolidacji łączymy wszystkie kredyty i pożyczki w jedno większe zobowiązanie. Kredytodawca spłaca w naszym imieniu wszystkie konsolidowane należności i od tego momentu spłacamy jedną ratę kredytu konsolidacyjnego. Na rynku finansowym dostępne są zarówno kredyty konsolidacyjne w komercyjnych bankach, jak i pożyczki konsolidacyjne w wyspecjalizowanych firmach pożyczkowych. W zależności od podmiotu, z którym podpiszemy umowę, skonsolidować możemy tylko kredyty bankowe lub zarówno kredyty bankowe, jak i pożyczki pozabankowe.

Różne podmioty finansowe umożliwiają także skonsolidowanie już dwóch odrębnych zobowiązań. Jeżeli jesteśmy zainteresowani konsolidacją, powinniśmy zatem szukać banku lub firmy pożyczkowej, które łączą w jeden kredyt taki rodzaj zobowiązań, którymi jesteśmy obciążeni.

Kiedy konsolidacja jest dobrym wyborem?

O kredyt konsolidacyjny najczęściej starają się konsumenci, którzy zaciągnęli kredyty i pożyczki w kilku różnych bankach i firmach pożyczkowych. Na ogół spłata tych zobowiązań staje się coraz bardziej uciążliwa. Możliwe, że czasami pożyczkobiorcy zapominają, o nadchodzącym terminie spłaty. Opóźnienia z kolei wiążą się z koniecznością uregulowania karnych odsetek, co sprawia, że zwrot środków jest coraz trudniejszy. Często konsumenci tracą cierpliwość i są zmęczeni ciągłym pamiętaniem o terminach spłaty kolejnych rat.

Należy zaznaczyć, że kredyt konsolidacyjny nie jest tożsamy z kredytem dla osób nadmiernie zadłużonych, które przestały spłacać swoje zobowiązania lub utraciły płynność finansową. Konsolidacja często nazywana jest oddłużeniem, jednak konsument musi wykazać się zdolnością kredytową na należytym poziomie. Odpowiednim momentem na złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny jest ten, w którym ciągle jeszcze mamy środki na spłatę wszystkich zobowiązań, których się podjęliśmy, ale ich terminowe regulowanie zaczyna sprawiać nam trudności. Konsolidacja jest również dobrym pomysłem, gdy obawiamy się, że spłata kredytów w niedługim czasie przestanie być możliwa, np. ze względu na pogorszenie się naszej sytuacji finansowej.

Dużą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest możliwość spłaty jednej niższej raty zamiast kilku różnych rat składających się na wyższą sumę. Taki zabieg możliwy jest dzięki wydłużeniu okresu kredytowania. Ponadto wiele banków i firm pożyczkowych udostępnia kredytobiorcom dodatkowe środki wchodzące do konsolidacji, a które można przeznaczyć na dowolny cel. Opcja ta jest dogodnym rozwiązaniem dla tych osób, które od dłuższego czasu większość pozyskanych środków przeznaczała na zaspokojenie podstawowych potrzeb i spłatę zaciągniętych kredytów.

Kredyt konsolidacyjny w pełni przez internet

Czy da się zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w pełni przez Internet?

Kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć zarówno w placówce banku, czy firmy pożyczkowej, jak również przez Internet. Kredyt konsolidacyjny online wymaga spełnienia dokładnie tych samych wymogów, co w przypadku osobistego stawienia się w banku. Proces wnioskowania również jest podobny z tą różnicą, że nie musimy wychodzić z domu, co dla wielu osób jest oszczędnością czasu i pieniędzy.

Kredyt konsolidacyjny online – jakie dokumenty będą wymagane?

Przy kredycie konsolidacyjnym przez Internet, bank lub firma pozabankowa będzie wymagać od nas kompletu dokumentów potwierdzających naszą tożsamość, a także sytuację zawodową i zdolność kredytową. Konieczne będzie również przygotowanie wszystkich umów zobowiązań, które chcemy skonsolidować i udokumentowania postępu spłat. Dokumenty i informacje, które będą wymagane:

  • Dowód osobisty (konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, daty i miejsca urodzenia, numeru i serii dowodu, numeru PESEL),
  • Zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu (przeważnie potrzebne będzie zaświadczenie od pracodawcy, w którym opisana jest nasza sytuacja zawodowa, w tym rodzaj umowy, na podstawie której jesteśmy zatrudnieni, okres zatrudnienia, wysokość wynagrodzenia. Czasami wymagane jest podanie zajmowanego stanowiska).
  • Miesięczne koszty utrzymania gospodarstwa domowego (pytania mogą dotyczyć liczby osób, będących na naszym utrzymaniu, a także wysokości comiesięcznych kosztów, które ponosimy na utrzymanie. Warto je dokładnie obliczyć),
  • Dane kontaktowe i adresowe – aktualny adres, numer telefonu, adres e-mail, numer rachunku bankowego,
  • Umowy kredytowe i pożyczkowe dotyczące wszystkich zobowiązań, które chcemy skonsolidować,
  • Potwierdzenie spłaty rat – pomioty finansowe muszą wiedzieć, na jakim etapie jesteśmy ze spłatą wszystkich konsolidowanych kredytów i pożyczek. Na tej podstawie liczona będzie wysokość kredytu konsolidacyjnego, niezbędna do całkowitej spłaty wszystkich zobowiązań.
  • Wyciąg z rachunku bankowego – większość podmiotów zajmujących się konsolidacją, wymaga od potencjalnych klientów wygenerowania dokumentu z historią transakcji wykonywanych na naszym rachunku bankowym. Dzięki tym informacjom kredytodawcy szacują naszą zdolność kredytową. Wyciąg z rachunku może obejmować okres od trzech do sześciu miesięcy wstecz.

Każdy bank i każda firm pożyczkowa zobligowane są do sprawdzania historii kredytowej konsumentów ubiegających się o dodatkowe środki. Z pewnością konieczne będzie wyrażenie zgody na weryfikację naszej sytuacji w bazach informacji kredytowej i gospodarczej, a także bazach dłużników. Bez jej udzielania, nasz wniosek będzie odrzucony. Zanim zdecydujemy się złożyć wniosek online, warto porównać oferty różnych banków, co możemy zrobić na stronie everlike.pl.

Kredyt konsolidacyjny online – podsumowanie

Jeśli mamy kilka kredytów lub pożyczek, których spłata nastręcza nam coraz większych trudności, możemy skorzystać z rozwiązania, którym jest konsolidacja. Kredyt konsolidacyjny możemy zaciągnąć bez wychodzenia z domu, jednakże musimy się przygotować na skrupulatne badanie naszej sytuacji materialnej, a także dokładną weryfikację tożsamości. Jeśli nasza sytuacja finansowa będzie bardziej skomplikowana niż się zapowiadało, bank może nas poprosi o wizytę w placówce. Przeważnie wizyta ta jest formalnością i dotyczy dokładnej weryfikacji naszej tożsamości i podpisania umowy. Jednakże jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy zrezygnować ze składania wniosku i poszukać innego banku, w którym kredyt konsolidacyjny faktycznie nie będzie wymagał od nas udania się do banku.

Artykuł sponsorowany