Sieciakowy zawrót głowy, podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni, odwiedziny u Krecika i tajemnicze tam-tamy z zakodowanymi komunikatami. Za nami kolejny tydzień wakacyjnych zajęć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w których wzięło udział ponad 40 dzieci.
Tym razem mali adepci wiedzy i niestrudzeni poszukiwacze przygód w Oddziale dla Dzieci udali w wirtualną podróż by wspólnie z Sieciakami przekonać się jak być bezpiecznym w sieci. Z przesympatycznym robocikiem Necio i jego zdolnym konstruktorem ułożyli gigantyczne puzzle z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Wzięli udział w quizie, podczas którego dowiedzieli się co to takiego android i przeglądarka. Dzieci odpowiedziały na pytanie do czego służy Internet. Zdaniem Igora, Internet służy do komunikowania się i zabawy. Kornelia wyszukuje w nim informacje i ciekawostki ze świata wiedzy. Hania chciałaby robić zakupy drogą elektroniczną, a Patrycja w przyszłości będzie samodzielnie płacić rachunki przez e-konto.
W Filii nr 1 biblioteczni globtroterzy udali się do Kraju Kwitnącej Wiśni. Podczas zajęć dzieci wysłuchały głośnego czytania opowieści z Japonii, poznały tamtejsze pismo i zaprojektowały oryginalny wzór na tradycyjny strój japoński – kimono. Nie obyło także się bez gimnastyki języka, czyli zabawy „Jak brzmi twoje imię po japońsku?”
Poszukiwacze przygód z Filii nr 2 dzielnie podążając szlakiem europejskich opowieści, tym razem zawędrowali do Czech. Podczas bibliotecznej podróży dzieci wysłuchały bajki o sympatycznym Kreciku i jego znajomych, wyszukały na mapie Jiczyn – miejscowość, w której mieszka honorowy i dobry rozbójnik Rumcajs z żoną Hanką i synkiem Cypiskiem. Poznały Żwirka i Muchomorka – bohaterów bajek z mchu i paproci, a dzięki wielu wrażeniom ze spotkania z niecodziennymi postaciami stworzyły kolekcję ulubionych bohaterów bajek naszych południowych sąsiadów.
- Krecik, to super przyjaciel! - powiedziała Ola. - A jakie ma świetne pomysły - dodała Lenka, zadowolona z bibliotecznej wyprawy do Czech.
Uczestnicy wyprawy do Afryki z Filii nr 3 tym razem podążali wzdłuż Nilu do odciętej od reszty świata krainy Szylluków, żyjących na wyspach. Do wzajemnych kontaktów służą im tajemnicze bębny tam-tamy, które wykonali nasi mali globtroterzy i doskonale sprawdzili się w roli nadających komunikaty. Za przewodnik po gorącej krainie posłużyła najmłodszym książka Łukasza Wierzbickiego Afryka Kazika.
MBP w Jaśle
Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.
Zgłoszenie