Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Dni Jasła 2024
Featured

Trick Beck, Kobranocka i Róże Europy gwiazdami sobotnich Dni Jasła

Letnie Miasteczko, kiermasz książek, stoiska Miasta Jasła, CITiKu, Inkubatora Przedsiębiorczości, Jasielskiego Stowarzyszenia Rękodzielników, Generatora Nauki GEN i koncerty gwiazd.

To wszystko można było zobaczyć, przeżyć i posłuchać w trakcie trwających Dni Jasła 2024. Mimo kapryśnej pogody, która raz po raz nakrapiała zgromadzonych na rynku w Jaśle, pierwszy dzień imprezy można zaliczyć do udanych. FOTORELACJA


Zespół Trick Beck



Jako pierwszy wystąpił wystąpił zespół Trick Beck. Alternatywno-tradycyjny rock z elementami industrialnego bluesa porwał do tańca słuchaczy.
Zespół czerpie inspirację z klasyków rocka, takich jak: Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Breakout, Perfect, The Allman Brothers Band, doceniając jednak zmiany stylistyczne i brzmieniowe, jakie są obecne we współczesnej muzyce rockowej oraz współczesnych artystów. Zespół inspiruje się również Red Hot Chili Peppers, System Of A Down, Richie Kotzen, Winery Dogs, Lance Lopez.
Trick Beck tworzą: Paweł Bek (gitara, wokal); Piotr Krygowski (gitara basowa); Artur Gorczyca (perkusja).


Koncert zespołu Kobranocka w Jaśle


Wraz z wybiciem na zegarach godziny 19-tej, na muzyczną scenę wkroczyli muzycy z zespołu Kobranocka. Toruński zespół w przyszłym roku, będzie świętował 40–lecie istnienia. Powstał w styczniu 1985 roku, z inicjatywy Andrzeja Kraińskiego, Jacka Bryndala i Tomasza „Kieliszka” Kosmy. Za perkusją zasiadł Piotr „Wysol” Wysocki. Swój pierwszy koncert zagrali w sierpniu 1985 r. w warszawskiej Riwierze, na festiwalu Poza Kontrolą. Po wielu latach grania z muzykami drugim gitarzystą został Jacek Moczadło. Bardzo ważnym członkiem - założycielem jest tekściarz zespołu Andrzej Michorzewski.


Zespół Kobranocka na Dniach Jasła 2024


Zespół Kobranocka na Dniach Jasła 2024


Kobranocka w latach 1986 - 2005 sześciokrotnie wystąpiła na festiwalu w Jarocinie. Bardzo ważną płytą w ich dyskografii jest pierwsza „Sztuka jest skarpetką kulawego”. Utwory z tej płyty cieszyły się popularnością na Liście Przebojów Programu Trzeciego. Jednak największy sukces muzykom przyniosła piosenka „Kocham Cię jak Irlandię” z płyty „Kwiaty na żywopłocie”. Kolejnym hitem była „Hipisówka” z krążka „Po nieboskłony”. Zespół współpracował również z takimi sławami polskiej sceny muzycznej jak: Kasia Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Martyna Jakubowicz czy Anja Orthodox. Ich głosy można usłyszeć na albumach: „Po nieboskłony” oraz „Niech popłyną łzy”.
Kobranocka gra muzykę odwołującą się do punk rocka, z mocno pacyfistycznymi tekstami, których cechą charakterystyczną (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego) jest abstrakcyjna metaforyka.


Dni Jasła 2024


Kobranocka na Dniach Jasła 2024


Dla przypomnienia, zespół gościł już w Jaśle w 2013, 2015 i 2018 roku. Na naszym portalu możecie też przeczytać wywiad z Kobranocką. Kobranocka ma na swoim koncie 11 albumów, a najnowsze wydawnictwa „My i Oni” (kwiecień 2019) oraz „Nie bądźmy obojętni” (sierpień 2022) przysporzyły im nową grupę fanów. Kobranockę tworzą: Andrzej „Kobra” Kraiński (gitary, śpiew); Jacek „Szybki Kazik” Bryndal (gitara basowa, śpiew, klawisze), Jacek Moczadło (gitara) oraz Mikołaj Toczko (perkusja), który dołączył do grupy 18 listopada 2023 roku po odejściu Piotra Wysockiego.


Róże Europy na Dniach Jasła 2024


Zespół Róże Europy na Dniach Jasła 2024


Zespół Róże Europy na Dniach Jasła 2024


Sobotni wieczór koncertowy zakończył występ zespołu Róże Europy. Grupa powstała 13 grudnia 1983 roku, a jej założycielami byli Piotr Klatt i Artur Orzech. Zespół oficjalnie rozpoczął swoją działalność w 1985 roku, podczas występu na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Debiutancki album zespołu „Stańcie przed lustrami” ukazał się we wrześniu 1988 roku. Grupa ma na swoim koncie dziewięć albumów. Do największych hitów zespołu należą: „Mamy dla was kamienie”, „List do Gertrudy Burgund”, „Rock’n’rollowcy”, „Radio młodych bandytów”, „Krew Marilyn Monroe”, „Żyj szybko, kochaj mocno, umieraj młodo”, ,,Kontestatorzy”, „Jedwab” (z gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz), „Wesołych Świąt”, „Kosmetyki” czy „Zmartwychwstanie”.


W ubiegłym roku zespół świętował 40-lecie istnienia. 7 stycznia 2023 r., po 33 latach przerwy do Róż wrócił Artur Orzech. Oprócz tego zespół świętował 30-lecie koncertowej „Marihuany” i 10-lecie ostatniej jak dotąd płyty „Zmartwychwstanie”. Artur Orzech w latach 1983 - 1990 był gitarzystą Róż Europy. Spod jego palców wyszła muzyka do takich standardów, jak m.in. „Stańcie przed lustrami”, „List do Gertrudy Burgund” czy „Mamy dla was kamienie”. Zespół tworzą obecnie: Piotr Klatt (wokal), Bartek Dębicki (gitara), Grzegorz Korybalski (gitara basowa), Robert „Quba” Kubajek (perkusja), Ryszard Wojciul (saksofon) i Artur Orzech (gitara).

 

red.
Źródło: JDK

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków