Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Jasielska młodzież potrafi - Projekt „Miasto negocjacji”

IMG 3507

Pięćdziesięcioro młodych ludzi z całej Polski wzięło udział w projekcie „Miasto negocjacji – ogólnopolska konferencja młodzieżowa”, którego koordynatorem był licealista z Jasła Tomasz Racławski.

Podczas gali inauguracyjnej, zorganizowanej 3 czerwca br. w Jasielskim Domu Kultury, przedstawił on cele i założenia projektu, realizowanego w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Projekt „Miasto negocjacji – ogólnopolska konferencja młodzieżowa”, opracowany w ramach programu „Młodzież w działaniu” był realizowany dzięki wsparciu finansowemu Komisji Europejskiej (ok. 54 tys. zł) i Miasta Jasła (7 tys. zł) oraz współpracy wielu osób i instytucji, m.in. Jasielskiego Domu Kultury i Jasielskiego Stowarzyszenia „Consensus”. Uczestniczyło w nim 50 aktywistów młodzieżowych (w wieku od 16 do 21 lat) z 31 miejscowości w Polsce (najwięcej z Warszawy – 9 osób, Jasła i Stargardu Gdańskiego – po 4 oraz Poznania – 3), wybranych spośród 131 chętnych.

IMG 3504
Uczestnicy projektu pojechali do Polańczyka (Bieszczady), gdzie wzięli udział w 5-dniowych warsztatach, w czasie których wcielili się w bohaterów gry symulacyjnej: garstkę osób ocalałych z katastrofy, która dotknęła duże miasto. Ich zadaniem było zbudowanie – w oparciu o to, co ocalało - nowego miasta, zaspokajającego możliwie wszystkie potrzeby mieszkańców z różnych środowisk i grup społecznych oraz wytyczenie kierunków przyszłego rozwoju. Konsensus musieli osiągnąć na drodze negocjacji.
Jak wyjaśnił Tomasz Racławski, pomysłodawca gry, uczeń I LO w Krośnie, celem projektu było nabycie przez jego uczestników nowych kompetencji, wymiana doświadczeń i podniesienie jakości ich przyszłych inicjatyw. - W „Mieście negocjacji” każdy uczestnik mógł najpierw zobaczyć w jakim stopniu rozwinięte są jego poszczególne predyspozycje, następnie dzięki pomocy ekspertów poznać wiedzę teoretyczną, aby na koniec sprawdzić ją ponownie w praktyce – mówi Tomasz Racławski.
Honorowymi patronami projektu byli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki.
(jdk)

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków