Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o zdrowiu

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o zdrowiuWiosna to dobry czas, aby zadbać nie tylko o właściwą dietę i dobre odżywianie, lecz także o inne aspekty swojego zdrowia. Zacznij od poznania 5 cennych wskazówek, które pozwolą Ci odpowiednio zadbać o siebie i Twoich bliskich.


1. Trzy wymiary naszego zdrowia
Zdrowie, jakby mogło nam się wydawać, to nie tylko stan, w którym jesteśmy wolni od chorób czy innych fizycznych niedogodności. Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie to stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu. W zgodzie z wielowymiarowym pojmowaniem zdrowia, opublikowany został właśnie raport z badania USP Zdrowie – Style Zdrowia Polek i Polaków, który pozwala przyjrzeć się temu, jak kobiety i mężczyźni w Polsce podchodzą do zdrowia.

2. Zaszczytna rola Rodzinnego Ambasadora Zdrowia
Jak wskazują wyniki badania,Rodzinny Ambasador Zdrowia to osoba częściej i głębiej interesująca się zagadnieniami związanymi ze zdrowiem, do której w razie choroby
lub po porady zdrowotne zwraca się jej najbliższe otoczenie. Dla 74% Polek i Polaków taką osobą w rodzinie jest kobieta (najczęściej mama, żona lub partnerka). Rozejrzyj się za swoim Rodzinnym Ambasadorem Zdrowia, a kiedy go już odnajdziesz (może nawet w sobie) - doceń go i dowartościuj!

3. Każdy ma swój indywidualny Styl Zdrowia
Indywidualny styl zdrowia określa, jaką rolę w naszej orientacji wobec siebie i świata odgrywa temat zdrowia. Pierwsza edycja badania USP Zdrowie – Style Zdrowia Polaków 2013 pozwoliła wyłonić 8 stylów zdrowia charakterystycznych dla kobiet i mężczyzn. Są to: Poprawni Optymiści, Pozorni Twardziele, Zmęczeni Herosi, Niepocieszeni Podjadacze, Pogodni Mędrcy, Zdesperowani Buntownicy, Towarzyscy Hedoniści i Świadomi Indywidualiści.Jeżeli pokładasz duże zaufanie w tradycyjnej medycynie, odżywiasz się zdrowo, uprawiasz sport i badasz się regularnie, to są duże szanse, że jesteś Poprawną Optymistką. A może starasz się nie zajmować stanem swojego zdrowia i jesz co chcesz, bez patrzenia na wartości odżywcze? Jeśli tak, to być może reprezentujesz styl Pozornej Twardzielki.Swój styl zdrowia możesz sprawdzić na www.stylezdrowia.pl. Wiosna sprzyja aktywnym, więc gdy poznasz już swój styl zdrowia, zacznij działań i wcielać w życie pozytywne zmiany! Dodatkowe inspiracje znajdziesz na www.hellozdrowie.pl/style-zdrowia.

7


4. Kobiety różnią się od mężczyzn w swoim podejściu do zdrowia
Jak pokazują dane z badania USP Zdrowie – Style Zdrowia Polek i Polaków,definicja zdrowia różni się między kobietami a mężczyznami. Kobiety silniej wiążą je z wymiarem fizycznym i dużo częściej niż mężczyźni wskazują jako oznakę zdrowia brak przewlekłych chorób. Natomiast mężczyźni w większym stopniu wiążą zdrowie z jego wymiarem psychicznym i dobrym samopoczuciem. Kobiety (59%) także częściej niż mężczyźni (43%) deklarują, że regularnie się badają. Choć kobiety żyją średnio o 8 lat dłużej niż mężczyźni, to zwykle ich zadowolenie ze stanu zdrowia w podeszłym wieku jest niższe niż płci przeciwnej. Dane pokazują także, że mężczyźni częściej (51%) niż kobiety (46%) są zadowoleni ze swojego życia seksualnego. Z kolei Panie przodują w statystykach dotyczących regularnego spożywania warzyw i owoców, co najmniej raz dziennie (85% vs 72%).

5. Poświęć chwilę sobie i swoim bliskim
Każdy z nas chce i może cieszyć się dobrym zdrowiem, szczególnie gdy nadchodzą ciepłe dni sprzyjające aktywności na świeżym powietrzu. Kluczem do sukcesu może okazać się przede wszystkim refleksja nad samopoczuciem swoim i swoich bliskich. Jak wskazują dane z raportu USP Zdrowie – Style Zdrowia Polek i Polaków, to bliscy dają nam motywację do dbania o siebie, a w zadowoleniu z życia ogromną rolę odgrywają relacje z otoczeniem. Satysfakcja w tej sferze życia pomaga nam dbać o swoje zdrowie, a także troszczyć się o rodzinę i przyjaciół.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków