Rada powiatu jasielskiego ustaliła składy komisji

Rada powiatu jasielskiego ustaliła składy komisji

Na posiedzeniu rady powiatu jasielskiego, radni ustalili, kto zasiądzie w bieżącej kadencji w komisjach rady.

Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, która zajmuje się tematami związanymi z oświatą, kulturą, sportem i turystyką w powiecie jasielskim, w swoim składzie będzie miała następujących radnych: Baciak Irena, Muzyka Jan, Lisowski Ryszard, Madejczyk Sławomir, Staniszewski Zbigniew, Urban Jan, Iwanicki Adam, Wyderka Piotr i Piwowar-Nadymus Cecylia.

Komisja Finansowo-Budżetowa funkcjonować będzie w następującym składzie: Pankiewicz Stanisław, Madejczyk Sławomir, Pers Grzegorz, Piwowar-Nadumus Cecylia, Burbelka Barbara, Dłuski Michał, Nowak Paweł, Iwanicki Adam. Zadaniem tej komisji jest analiza i nadzór nad budżetem powiatu oraz finansami.

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Powiatu, w której kompetencjach należy, chociażby skupianie się na inicjatywach związanych z rozwojem gospodarczym, promocją regionu oraz wspieraniem przedsiębiorczości. Owa komisja będzie funkcjonować w następującym składzie: Kras Wojciech, Gorgosz Tadeusz, Baciak Irena, Lisowski Ryszard, Muzyka Jan, Buba Krzysztof, Nowak Paweł, Przetacznik Janusz, Sarnecki Krzysztof.

Komisja Społeczna w składzie: Reczek Wiesław, Burbelka Barbara, Święch Stanisław, Pers Grzegorz, Pawluś Adam, Gorgosz Tadeusz, Sarnecki Krzysztof, Urban Jan, Wawro Ewa odpowiadać będzie za sprawy związane z życiem społeczności lokalnej, w tym opieką społeczną, zdrowiem oraz edukacją.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji odpowiada za rozpatrywanie skarg, wniosków i petycji od mieszkańców oraz podejmuje działania w związku z nimi. W jej skład weszli: Kras Wojciech, Piwowar-Nadymus Cecylia, Reczek Wiesław, Święch Stanisław, Dłuski Michał, Przetacznik Janusz oraz Wawro Ewa.

Na sesji powiatu jasielskiego powołano również Komisję Rewizyjną, która monitoruje działalność finansową i gospodarczą powiatu oraz zajmuje się oceną zgodności działań z prawem i statutem. W skład komisji weszli Przetacznik Janusz, Święch Stanisław, Kras Wojciech, Reczek Wiesław, Pankiewicz Stanisław, Buba Krzysztof, Wyderka Piotr. Na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej został wybrany Stanisław Święch, którego kandydaturę zaproponował starosta Adam Pawluś. Jego kontrkandydatem, który nie uzyskał większości głosów, był zgłoszony przez Jana Urbana radny Janusz Przetacznik.

W Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Jasielskiego zasiądą radni Madejczyk Sławomir i Święch Stanisław.

red.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.